Автоквітуче насіння канабісу становить значну частину сортів, які сьогодні можна знайти на ринку. Популярність цих сортів зростає з кожним роком, багато в чому завдяки відмінній роботі, виконаній селекціонерами і банками насіння. У цій статті ми розповімо вам кілька порад і рекомендацій щодо успішного вирощування автоквітучих рослин канабісу. Виділимо типові помилки, яких часто припускаються при вирощуванні рослин цього типу генетики, а також запропонуємо альтернативні варіанти вирішення, які допоможуть зробити ваше вирощування набагато ефективнішим.

Автоквітучі рослини канабісу: основні принципи вирощування

Принципи вирощування автоквітучих рослин канабісу

Правильне освітлення для вирощування

Однією з найпоширеніших помилок при вирощуванні рослин у закритому ґрунті є недостатня кількість світлових годин для забезпечення повноцінного вегетативного росту і рясного цвітіння. Новачки часто використовують фотоперіод, придатний для фотозалежних сортів: 18 годин світла і 6 годин темряви в період росту і 12 годин світла і 12 годин темряви під час цвітіння. Однак автоматичним сортам не потрібні довгі ночі для цвітіння – вони прекрасно розвиваються за більшої кількості світлових годин!

Це безпосередньо впливає на кінцевий урожай, який буде значно більшим, якщо рослини отримуватимуть 20 годин світла на день під час цвітіння, а не 12. При фотоперіоді 20/4 протягом усього періоду вирощування рослини дадуть набагато більші бутони.

Для вирощування на відкритому ґрунті, з урахуванням того, що від проростання до збору врожаю в автоматичних сортів проходить близько 10-12 тижнів, найкращий час для посіву – середина весни, коли кількість світлових годин починає збільшуватися. Таким чином, ви зможете скористатися найкращими погодними умовами і максимальним сонячним світлом, що дасть змогу отримати два врожаї за один сезон: один посів у середині березня, а інший – на початку або в середині червня. Занадто ранній посів (до настання весни) призведе до появи маленьких рослин, які страждають від низьких температур, а надто пізній посів наприкінці літа також виявиться неефективним.

Використання занадто маленького горщика

Ця поширена помилка часто призводить до розчарування садівника, який у підсумку отримує рослину заввишки всього 20 або 30 сантиметрів і набагато менший урожай, ніж очікувалося. Причина цього проста: коли насіння проростає, його головний корінь розвивається вниз по прямій лінії. Як тільки кінчик кореня наштовхується на перешкоду (дно квіткового горщика), подальше зростання припиняється, повітряні частини рослини зупиняють свій розвиток і починають цвісти. У результаті структура рослини виявляється набагато меншою, ніж якби вона росла в більш просторому горщику або була посаджена у відкритий ґрунт, де такі сорти показують найкращі результати.

Щоб уникнути цього неприємного явища, з самого початку використовуйте горщики відповідного розміру, об’ємом не менше 7 літрів для кімнатних рослин і 15 літрів для рослин на відкритому повітрі. Це забезпечить рослині значну висоту до початку цвітіння і дасть змогу отримати очікуваний урожай.

Пересадка автоквітучих рослин

Пересадка автоквітучих рослин канабісу

Вважається, що краще використовувати кілька горщиків протягом усього життєвого циклу рослини, щоб за потреби пересадити її в більш просторий горщик. Однак автоматичні рослини дуже погано переносять пересадки! Як ми вже обговорювали, перехід від вегетативного росту до цвітіння частково залежить від стану коренів. При пересадці існує ризик пошкодити коріння або зробити це занадто пізно, коли рослина вже вкоренилася. Золоте правило: щоб уникнути проблем при вирощуванні автоматичних сортів, завжди використовуйте один горщик правильного розміру від самого початку і до кінця вирощування, або, якщо можливо, садіть рослину прямо у відкритий ґрунт.

Перезволоження автоквітучих рослин

Після того як насіння проростає і рослини починають рости, важливо уникати іншої поширеної помилки, якої припускаються багато гроверів-початківців: надмірного поливу. Канабіс, і особливо автоматичні сорти, віддає перевагу циклу поливу, за якого субстрат переходить від вологого (але не мокрого) стану до майже сухого (але в жодному разі не повністю сухого, інакше коріння може загинути).

Особливу обережність слід проявляти в перші дні, коли рослина ще маленька і її потреби у воді значно нижчі, ніж через кілька тижнів. Важливо не перенасичувати субстрат водою, особливо на початку вирощування. Краще поливати потроху щодня, ніж перенаситити горщик водою і потім не поливати кілька днів. Такий підхід допоможе уникнути проблем з корінням і забезпечить здоровий ріст рослин.

Висновок

Ми сподіваємося, що ці прості прийоми допоможуть вам отримати безпроблемний урожай автоквітів. Просто уникаючи помилок, які ми тут описали, ви вже на вірному шляху до успіху; єдине, про що вам потрібно буде турбуватися, – це забезпечити їм найкращий догляд, і вони обов’язково винагородять ваші зусилля!

Рекомендовані товари:

Схожі статті:

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *